PSDVAG021
Prostak MF Module
pore size 0.65 μm
Synonym(s):
Prostak MF Module 0.65 m 2 stack 0.17μm 2, Prostak MF Module
Sign In to View Organizational & Contract Pricing.
Select a Size
Change View
About This Item
eCl@ss:
UNSPSC Code:
Technical Service
Need help? Our team of experienced scientists is here for you.
Let Us Assist
Product Name
Quality Level
material
PVDF , silicone gasket
feature
hydrophilic
manufacturer/tradename
Prostak
parameter
2.1 bar max. transmembrane pressure (30 psi) at 50-80 °C, 4.1 bar max. inlet pressure (60 psi) at 50-80 °C, 4.1 bar max. transmembrane pressure (60 psi) at 50 °C, 5.5 bar max. inlet pressure (80 psi) at 50 °C